We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Curiosity Killed The Cat | EXTB043

by DEAD JANITOR

/
 • Digital Album
  Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
  Purchasable with gift card

    name your price

  You own this

   

 • >> Click here for free mp3 320 kbps release

 • Limited edition handmade CD
  Compact Disc (CD) + Digital Album

  Only 60 handmade copies of Curiosity Killed The Cat by Dead Janitor beautifully packed in an envelope with three postcards.

  Includes unlimited streaming of Curiosity Killed The Cat | EXTB043 via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

1.
Key 04:07
2.
Accuracy 03:21
3.
Field 03:38
4.
Sumo 04:14
5.
Unholy 05:57
6.
Scanner 03:41
7.
Boredom 02:43
8.
Temper 06:24

about

Dead Janitor otváral a s aktuálnou albumovou novinkou tiež uzatvára náš tohtoročný katalóg. Curiosity Killed the Cat vychádza v už tradičnom formáte free/pay-what-you-want-(owe) download ale najmä ako limitka v krásnom autorskom balení. Netradičný obal skrýva okrem vinylového CD aj niekoľko originálnych grafík z dielne autora.

Na januárovú dlhohrajúcu prvotinu The Pigeon Superstition nadväzuje albumová novinka typickým post-industriálnym chladom. Dead Janitor zostáva pragmatickým hľadačom nepočutého v tme kolidujúcich samplov a oscilujúcich sub-bás. Jeho prístup k zvuku je takmer chirurgický a zároveň jasne zrkadlí akú dlhú cestu prešiel od debutového EP Landscape is Changing.

Skôr než k Warpu, ku ktorého zvuku sú mená okolo Exitabu často prirovnávané má psychotický braindance Curiosity Killed the Cat bližšie k labelom ako raster-noton, či Modern Love. A ak by sme sa chceli hrať so slovíčkami tak doslovne ho asi najviac vystihuje anglická platfroma Blackest Ever Black.

credits

released December 9, 2012

by Exitab
EXTB043
Music and production by Dead Janitor
Mastering by Ink Midget
Design and DIY package by Dead Janitor

license

tags

about

Exitab Bratislava, Slovakia

contact / help

Contact Exitab

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account